×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» مشاوره ازدواج » علاقه به خواستگار و ناراضی بودن خانواده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۹:۴۳

 123 بازدید

علاقه به خواستگار و ناراضی بودن خانواده

چطور خانواده ام را برای ازدواج با خواستگار مورد علاقه ام راضی کنم؟

علاقه به خواستگار و ناراضی بودن خانواده

پرسش: با سلام و عرض خسته نباشید. من دختری ۲۷ ساله هستم. حدود ۵_۶ سال پیش همکلاسیم بهم ابراز علاقه کرد. با خواهرم در میان گذاشتم که گفت بچه‌اید و به این چیزا فکر نکنید. ما به هم علاقه مند بودیم و به صحبت کردن ادامه دادیم. ایشون اهل استان مازندران و من اهل شیرازم. خانواده اون کاملا موافق ازدواج ما بودن ولی خانواده من مخالف بودن. دو سال پیش اومدن خواستگاری ولی مخالفت کردن. البته مادرم حرفی نداره، پدرم فوت شده و این برادر خواهرامن که کاملا مخالفن. ایشون یه سال از من بزرگتره و الان در حال گذراندن سربازیه و کارشناسی ارشد داره و من دانشجوی دکتری در تهران. خونواده من اول گفتن که چون غریبه و از شهر دیگه‌ای هست به هیچ عنوان قبول نمی‌کنیم و الان که پدر ایشون دوباره زنگ زدن گفتن که چون هنوز کار نداره نمی‌شه. من این وسط موندم چیکار کنم. من بهش علاقه دارم و به نظرم غیر از کار مشکلی از نظر من نداره و معتقدم تا پایان سربازیش که امساله کار هم پیدا می‌کنه، ولی خانواده من انگار دارن بهانه میارن و اونا کلافه شدن و ازم می‌خوان حرف بزنم برادرمو راضی کنم ولی متاسفانه من توان بیان درخواستمو به برادرم به خاطر خجالت ندارم. نمی‌دونم چی بگم و چیکار کنم… ممنون می‌شم راهنماییم کنید.

* * * * * *

پاسخ: با سلام خدمت شما خواهر گرامی

خواهر گرامی، اگر واقعا چنین تمایلی در هر دو طرف هست و ملاک‌های ازدواج در هر دوی شما وجود دارد، بهتر است خجالت و حیا را کنار بگذارید.

یکی از راه‌های رسیدن به هدف برای شما، واسطه کردن کسانی است که هم شما را به خوبی درک می‌کنند هم برای برادرتان (یا هر مخالف دیگر) محترمند. مثلا مادرتان یا پدربزرگ و مادر بزرگ یا مثلا دایی و امثال این افراد. این که شما در دلتان و فکرتان چیزی باشد و آن را بروز ندهید، نه تنها مشکلی از شما حل نخواهد کرد، بلکه به مرور زمان روان شما را فرسوده و خسته خواهد نمود. ضمناً شما برای آغاز چنین بحثی نباید خواسته نهایی خود را یعنی ازدواج مطرح کنید. تمام خواسته و صحبت شما در بین افراد خانواده خودتان، فقط اجازه برای آمدن به خواستگاری باشد. اجازه دهید مرحله به مرحله این مسئله پیش برود.

البته این نکته را هم خودتان درنظر داشته باشید و هم در ضمن بیان خواسته خود به خانواده بیان کنید که: در صورت اجازه دادن ایشان و انجام خواستگاری (ان‌شاءلله) قطعا لازم است که تحقیقات کامل از سوی شما و خانواده شما به عمل بیاید و صرفا به اطلاعات داشته خود اکتفا نکنید.

همچنین توصیه می شود در صورت موافقت اولیه، حتما هردوی شما بصورت حضوری نزد یک مشاور ازدواج بروید تا از یک سری از ملاک‌ها و مسائل روانشناختی و شخصیتی که میتواند در ازدواج شما تأثیرگذار باشد نیز اطمینان حاصل نمایید.

موفق باشید.

منبع: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی (شهر سؤال)  http://www.soalcity.ir


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : مشاوره ازدواج

دیدگاه بسته شده است.