×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» مشاوره ازدواج » عروسی یا ماه عسل و میهمانی ساده؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۵:۳۲

 113 بازدید

عروسی یا ماه عسل و میهمانی ساده؟

من چطوری می‌تونم همسرم را متقعاد كنم كه به جای مراسم عروسی كه پر از گناهه من و همسرم به سفر مكه بریم و بعدش یك مهمونی ساده بگیریم؟

عروسی یا ماه عسل و میهمانی ساده؟

پرسش: من چطوری می‌تونم همسرم را متقعاد كنم كه به جای مراسم عروسی كه پر از گناهه من و همسرم به سفر مكه بریم و بعدش یك مهمونی ساده بگیریم؟

* * * * * * *

پاسخ: از اینكه با ما در ارتباط هستید خوشحالیم و امیدواریم این ارتباط تداوم داشته باشد. پرسشگر گرامی بهتر بود ما را از جنسیت خود آگاه می كردید تا با توجه به آن پاسخ مناسب را در اختیار شما قرار بدهیم. با توجه به سیاق سوال شما حدس می زنیم جنسیت شما مرد باشد از اینرو پاسخ را با توجه به آن تنظیم می‌كنیم.

مراسم عروسی از دیر زمان معمول و مرسوم بوده است. در واقع فلسفه برگزاری مراسم عروسی اعلام پیوند الهی ازدواج بین دوانسان، بر همگان می باشد كه این اعلام همگانی باعث استحكام این پیوند می گردد و مانع از این می شود كه مشكلات جزئی زندگی كه در همه زندگی ها وجود دارد باعث گسسته شدن این پیوند مبارك شود.

دوران عقد و مراسم عروسی یكی از شورانگیزترن خاطرات زندگی هر انسانی است كه تا سالیان سال و حتی تا اواخر عمر خاطرات آن در ذهن فرد باقی می ماند. مراسم عروسی بویژه برای خانم‌ها بسیار اهمیت دارد و آنان در تمام عمر آرزو دارند برای یك بار هم كه شده در این لباس خود را نظاره گر باشند، شاید این حس برای ما مردان عجیب و حتی تا حدی غیر معمول باشد اما چنین موضوعی واقعا برای خانم ها اهمیت دارد. پرسشگر گرامی لازم است به موضوع مورد نظر با دید یك خانم نگاه كنید و برای احساسات زنانه همسرتان احترام قائل شوید ، از اینرو چنانچه او نسبت به این كار (رفتن به زیارت خانه خدا) انگیزه ای ندارد، نظر او را بر دیدگاه خود مقدم كنید. در اینجا لازم توجه شما را به این نكته جلب كنم آنچه در اسلام مستحب است مراسم عروسی و اطعام مومنین است و شما در واقع با این كار به یكی از دستورات دین عمل كرده اید. در ضمن برگزاری عروسی می تواند نقش مهمی در استحكام بنیان خانواده داشته باشد و زن و مرد را بیش از پیش به یكدیگر نزدیك كند.سعی كنید از طرف شما گناهی انجام نشود واز اختلاط زن ومرد جلوگیری نمائید.

اكنون با ذكر نكاتی به بررسی بیشتر سوال شما می پردازیم:

۱) نكته مهم اینست كه سعی نمایید این موضوع جزیی و مسایل مانند آن عاملی برای اختلاف بین شما و همسرتان نشود.

۲) همانطور كه بیان شد مراسم عروسی به اندازه ای كه برای زنان اهمیت دارد، برای ما مردان دارای اهمیت نمی باشد، بنابراین بهتر است در این مورد نظر همسر خود را بر دیدگاه خود مقدم كنید.

۳) چنانچه احساس می كنید، همسر شما به مراسم عروسی علاقه زیادی دارد، بهتر است در این باره دیگر با او سخنی نگویید و مقدمات عروسی را فراهم كنید، چراكه ممكن است همسرتان با اصرار شما در ظاهر متقاعد شود بر خلاف میل خود، خواسته شما را قبول كند اما از آنجا كه این كار را بدون میل درونی قبول كرده است، برای همیشه آرزوی مراسم عروسی را در دل داشته باشد.

۴) به یاد داشته باشید یكی از ویژگی های انسان مومن توجه به خواست همسر است و از دیدگاه اسلام توجه به خواست همسر دارای ثواب بسیار است. شما می توانید با مقدم كردن خواست همسرتان تا حدی ثواب زیارت را جبران كنید.

۵) مقدم كردن نظر همسرتان در ابتدای زندگی می تواند موجب اعتماد بیش از حد او به شما شود و مهر و محبت را در فضای خانه شما بیشتر كند.

۶) شما می توانید با برنامه ریزی دقیق ضمن برگزاری مراسم عروسی، از اینکه مراسم ازدواج شما تبدیل به مجلس گناه شود، جلوگیری کنید.( راهکارهای برگزاری عروسی بدون معصیت را می توانید در مکاتبات بعدی از ما بخواهید)

با آرزوی سعادت و خوشبختی در زندگی مشترک برای شما

محمد صادق آقاجانی

منبع: پرسمان   http://porsemani.ir


برچسب ها : , ,
دسته بندی : مشاوره ازدواج

دیدگاه بسته شده است.