×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» مشاوره ازدواج » صیغه مخفیانه زن مطلقه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۶:۴۸

 133 بازدید

صیغه مخفیانه زن مطلقه

صیغه من الان پشیمون شده و دلهره و اضطراب داره، به نظر شما من چیكار كنم و چی بگم بهش؟

صیغه مخفیانه زن مطلقه

پرسش: من حدود ۲۰ روزه كه با یك خانوم مطلقه دوست شدم و خودش پیشنهاد داد به من كه صیغه كنیم و یه مدت گذشت حالا پشیمون شده میگه می‌ترسم من هم تا حالا با كسی ارتباط نزدیكی نداشتم و باهاش صحبت كردم اما می‌گه اگه خانوده ام بفهمن بدبخت می‌شم. اون یك بچه دارد و با بردارش زندگی می‌كند و پدر و مادرش فوت كرده‌اند منم دوست دارم صیغه كنم اما الان پشیمون شده، به نظرت من چیكار كنم و چی بگم بهش؟ ضمناً یادم رفت شاید براتون خنده‌دار باشه اما اون ۳۰ سال و من ۲۰ سالمه؟

* * * * * *

پاسخ: از این که این مجموعه را پاسخگوی سوالات خود قرار دادید صمیمانه سپاسگزاریم.امیدواریم با ارائه راهکارهای مفید و منطقی، گام بلندی در جهت حل مشکلات شما برداریم.

در مورد مطالبی که در نامه خود بیان نمودید باید بگوییم که خوشبختانه شما در نقطه تعیین کننده‌ای قرار گرفته اید که البته تصمیم گیری صحیح و واقع بینانه، از عناصر برون رفت از این مشکل خواهد بود.

اولین نکته ایی که باید مد نظر شما باشد این است که بدانید صیغه و ازدواج موقت داروی خاص برای درمان های ویژه و اورژانسی می باشد و به کار گیری این اصل اسلامی در مواردی که نیاز به آن نمی باشد نه تنها دردی را مداوا نکرده بلکه باعث بروز مشکلاتی نیز خواهد شد.

پرسش گرامی اگر چه ازدواج موقت شرعى بوده و حرام نیست، لیكن در جامعه ما به دلیل اینکه رواج ندارد، از قبح اجتماعی برخوردار بوده و مضر خواهد بود.

بنابراین نظر کارشناسی ما این است که سعى كنید ازدواج دائم داشته باشند. البته امكان دارد گفته شود، شرایط آن را ندارند ولی تجربه ثابت کرده اگر توقعات مالی خود را پایین آورده واز طرفی دوران عقد را طولانی‌تر کنیم در این صورت دختر و پسر می‌توانند از مواهب ازدواج دائم و در کنار یکدیگر بودن لذت ببرند و بعد كه شرایط مهیا شد رسما زندگى مشترك را آغاز كنند.

در ادامه توجه شما را به اشکالات موجود در ازدواج موقت جلب می کنیم:

اشکالاتی که در ازدواج موقت وجود دارد عبارتند از:

الف. به دلیل این كه این نوع ازدواج در كشور ما جایگاهى ندارد، معمولاً افرادى كه این عمل را انجام دهند به نوعى مورد سرزنش واقع مى‏‌شوند. بنابراین اگر شخصی در آینده بخواهد ازدواج دائم داشته باشد به فردی که قبلا تجربه ازدواج موقت داشته است چه نگرشی خواهد داشت؟ آیا آن را به عنوان یك نقص براى وی مطرح نمی کند!

ب. زنانی كه در دوران جوانی اقدام به ازدواج موقت می کنند معمولاً به امید ازدواج دائم این كار را انجام مى‏‌دهند و عمدتا مشكل‌‏ساز مى‏‌شوند. مثلاً بعد از ازدواج با آنها انتظار دارند مانند ازدواج دائم او را رسما به اقوامتان معرفى كنید یا مى‏‌خواهند بچه‏‌دار شوند و… كه اینها خود مشكلات عدیده‌‏اى به وجود مى‏‌آورد و افرادی هم که به چنین امیدی نیستند مشکلات دیگری نظیر مخفی بودن و دلهره برملا شدن و… را به دنبال دارد.

ج. در ضمن همان مقدار پولى كه هزینه ازدواج موقت می شود را به عنوان مقدمات اولیه نامزدى استفاده كرده و از مشكلات بعدى در امان بود.

در پایان از شما پرسشگر گرامی می خواهیم تا نکات پایانی را به دقت مطالعه نمایید.

۱) باز تکرار می کنیم ازدواج موقت از نظر عرف پسندیده نیست ولى در شرع مطرح شده؛ به هر حال موقعیت كنونى جامعه را باید مد نظر قرار داد.

۲) چه خوب است جوانان تا جایی كه امكان دارد از فکر ازدواج موقت در شرایط و موقعیت فرهنگی، اجتماعی جامعه امروزی بیرون بیایند و برای کنترل غریزه جنسی یا با کاهش توقعات و انتظارات در صدد ازدواج دائم باشند و یا با راهکارهای عملی، به طور موقت آن را کنترل کنند و پاکی، عفاف و پاکدامنی خود را حفظ کنند که مطمئنا در این دوران سخت و مشکل آفرین پاداش و ارزش جوانانی كه در حفظ عفت و اجتناب از گناه بیش از هر زمان دیگر است.

۳) به نظر می رسد جواب منفی خانم مطلقه را به فال نیک گرفته و از الطاف خداوند به شمار بیاورید چرا که شاید با اقدام به این کار اولا از مزایا و شیرینی‌های ازدواج دائم محروم می‌ماندید و ثانیا در صورت افشاء این رابطه نوع نگاه ها واطرافیان در مورد شما تغییر کرده و این مساله می تواند در زندگی مشترک و ازدواج دائم شما تاثیرات منفی را داشته باشد وفراموش نکنید که ضرر کننده اصلی در این مساله شما خواهید بود ونه ایشان .

۴) همانطور که خودتان گفتید اختلاف سنی زیادی بین شما و ایشان بوده و همچنین ایشان یک بار ارتباط با شخصی دیگر را برای مدتی زیاد تجربه نموده در حالی که شما در اوایل سنین جوانی بوده وتجربیات کم تری دارید و باید با بینش وآگاهی بیشتری اقدام نمایید.

منبع: پرسمان   http://porsemani.ir


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : مشاوره ازدواج

دیدگاه بسته شده است.