×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» مشاوره ازدواج » توانایی دختران مذهبی در ارضای جنسی همسر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ۶:۴۰

 119 بازدید

توانایی دختران مذهبی در ارضای جنسی همسر

میخوام از یه دختر كه تقریباً یك سال و دو سه ماه از من كوچیكتره خواستگاری كنم. خیلی این دختر خانومو ندیدم ولی ایشون خیلی مذهبی هستن. من از این بابت می ترسم كه این مذهبی بودن بیش از حد ایشون باعث مشكلاتی بشه، به خصوص می ترسم كه از لحاظ نیاز جنسی ارضا نشوم و مشكلاتی رو به همراه داشته باشه. حال من چه كنم؟

توانایی دختران مذهبی در ارضای جنسی همسر

پرسش: سلام من میخوام از یه دختر كه تقریباً یك سال و دو سه ماه از من كوچیكتره و از لحاظ مالی و فرهنگی به هم تقریبا نزدیك هستیم خواستگاری كنم (یعنی با پدر مادر مطرح كنم تا برن جلو). من هم خیلی این دختر خانومو ندیدم ولی ایشون خیلی مذهبی هستن. من از این بابت می ترسم كه این مذهبی بودن بیش از حد ایشون باعث مشكلاتی بشه، به خصوص می ترسم كه از لحاظ نیاز جنسی ارضا نشوم و مشكلاتی رو به همراه داشته باشه. حال من چه كنم؟ بعلاوه من مشكلات دیگه ای كه میتونه باشه رو هم نمیدونم . البته من هم تا حدودی مذهبی هستم ولی نه خیلی. در ضمن من دانشجو هستم و ایشون هم دانشجو هستن . این نكته به نظرم خیلی مهمه كه من اصلاً تا حالا باهاشون صحبت هم نكردم . کمکم کنید تا از این دغدغه‌ها (به خصوص، ارضای جنسی پس از ازدواج با دختر مذهبی) رها شم.

* * * * * * *

پاسخ: بسیار خرسندیم، با فردی هم صحبت هستیم كه در رویارویی با دغدغه‌های ذهنی اش راه زیبای مشورت را در پیش می گیرد. این را بدانید كه یكی از نشانه‌های افراد عاقل و پویا، كسب آگاهی در زمینه‌های مورد نیاز است. به خاطر این فهم زیبا به شما تبریك می گوییم؛ همچنین، بسیار خوشحالیم كه در سنین جوانی و برای حفظ عفاف و پاكدامنی خود و دوری از وسوسه‌های شیطانی، تصمیم به قدم گذاشتن در وادی مقدس ازدواج گرفته اید. امیدواریم در این راه موفق باشید و بتوانید زندگی زیبایی را برای آینده تان رقم بزنید و ما نیز راهنمای خوب برایتان در این زمینه باشیم.

پرسشگر گرامی؛ برای رهایی از این دغدغه‌های ذهنی كه معمولاً برای هر جوانی كه تصمیم به ازدواج می گیرد، پیش می آید، توجهتان را به نكات زیر جلب می كنیم تا با مطالعه آن ها و كسب آگاهی، آرامش لازم را برای حركت در این مسیر زیبا به دست آورید :

  1. ازدواج از مستحبات موكد در دین اسلام می باشد و بی شك هدف مقدسی است و شایسته است هر جوان مسلمانی پس از احراز شرایط لازم در این راه نهایت تلاش خود را بكند؛ اما برای اینكه فرد ازدواج موفقی داشته باشد باید ملاحظاتی را در نظر بگیرد تا بعدها از انتخاب خود پشیمان نشود : كسی كه می خواهد ازدواج كند، ابتدا باید ببیند آمادگی و موقعیت آن را دارد یا نه؛ سپس در مورد ویژگی‌های همسر آینده اش فكر كند و معیارهای اصلی را كشف كند؛ در مرحله سوم باید بكوشد تا افرادی را در نظر بگیرد كه بهترین و بیشترین معیار همسر خوب را دارا هستند (ایمان، اخلاق، اصالت خانوادگی، تحصیلات و …). پس از این مراحل باید رضایت خانواده‌ها هم برای ازدواج جلب شود، چون ازدواجی كه از رضایت و حمایت خانواده‌ها بر خوردار نباشد ازدواج موفقی نخواهد بود و دختر و پسر با كمبودی در زندگی خود مواجه می شوند كه تا آخر عمر با هیچ چیز دیگر جبران نمی شود. این مراحل، از اصول اساسی ازدواج هستند و باید رعایت شوند تا بعدها پشیمانی به بار نیاید. اگر به این مراحل توجه شود، با احتمال بسیار بالا می توان گفت یك زندگی و خوب مطمئنی شكل خواهد گرفت.
  2. برای عقلانی عمل كردن در ازدواج ابتدا باید ملاك هایی داشته باشید و بر اساس آن ملاك ها انتخاب كنید. نه اینكه ابتدا به شخصی علاقمند شوید و بعد از آن، به چیزهای دیگر مانند اینكه او ملاك های مورد نظر شما را دارد یا خیر، فكر كنید. چون علایق و احساسات بر شناختهای ما تاثیر می گذارند و اجازه نمی دهند، ما واقعیت را آنگونه كه هست ببینیم. باید عاقلانه ازدواج كرد و عاشقانه زندگی كرد. افرادی كه اینگونه عمل كنند و با چشمانی باز ازدواج كنند، زندگی سالم و شادابی خواهند داشت.
  3. این یك خطای شناختی است كه تصور كنید دختران مذهبی در زمینه مسائل جنسی مشكل دارند و ممكن است لذت جنسی لازم را به همسر خود ندهند و مانع از ارضای او شوند. بر عكس می توان گفت زنان مذهبی، با ایمان و معتقد و آگاه، به خوبی پاسخگوی نیازهای جنسی شوهرانشان خواهند بود، چون نگاهشان به زندگی نگاهی دینی است و در دین ما بسیار سفارش شده كه زن باید در هر شرایط (به جز ایامی که عذر شرعی دارد؛ که البته در این ایام هم به غیر از دخول، زن و شوهر می توانند ارتباطات جنسی دیگری برقرار کنند) پاسخگوی نیازهای جنسی شوهرش باشد و تمکین کند و البته متقابلاً مرد نیز باید پاسخگو باشد. زنی كه چنین دیدی نسبت به زندگی دارد، در كنار شوهر خود حیا را كنار می گذارد و به ارضای نیازهای جنسی شوهرش می پردازد ولی در اجتماع اسوه حیا و عفت و پاكدامنی می شود.
  4. به این فكر كنید، مردها با زنانی كه پایبند به دین و مذهب نیستند، در زمینه مسائل جنسی، شاید بیشتر به مشكل بر بخورند؛ زیرا هر زمان كه خواسته‌های مادی این گونه زنان برطرف نمی شود ( طلا، ماشین، خریدهای بی رویه و غیرضروری و تجملاتی، مسافرت های آنچنانی و …) ممكن است برای تنبیه مرد با او ارتباط جنسی برقرار نكنند و همین امر باعث می شود روابطشان به سردی بگراید؛ در حالیكه زنان مذهبی با توجه به تفكر دینی خود، اقدام به این كار نمی كنند.
  5. این جزو ویژگی‌های زنان است كه در مسائل جنسی معمولاً پیش قدم نمی شوند و مأخوذ به حیا هستند. انتظار نداشته باشید كه زنان در مسائل جنسی با شوهرشان بی پرده وارد عمل شوند.
  6. این نكته هم بر كسی پوشیده نیست كه برخی از افراد به دلیل ناآگاهی و تربیت غلط، نسبت به مسائل جنسی زناشویی، دید درستی ندارند، كه آن هم با كسب آگاهی، قابل رفع است.
  7. اگر این موضوع (مسائل جنسی با همسر) برایتان به دغدغه ای اساسی تبدیل شده است، می توانید پس از خواستگاری، در جلسات دوم و سوم و …، برای آشنایی بیشتر و صحبت های تكمیلی تر درباره ملاك های ازدواج، به طور بسیار كلی سوالاتی كه مربوط به مسائل جنسی هست را بپرسید (در جلسات اولیه، به هیچ عنوان اقدام به مطرح کردن این نوع مسائل نکنید)؛ البته باید بسیار بسیار مراقب باشید كه مطرح كردن این مسائل باعث دید منفی دختر نسبت به شما و دادن جواب رد نشود، چون دختران روی این موضوع بسیار حساس هستند و وقتی كسی در جلسات خواستگاری بی پرده سراغ این مسائل برود ممكن است این فكر را به طرف مقابل القا كند، كه نسبت به او تنها دید جنسی دارد و همین موضوع باعث جواب منفی از طرف دختر می شود. بهتر است بدانید در جنس زن، ارضای عاطفی اولویت اول را دارد و بعد ارضای جنسی مطرح می شود. گفتنی است به احتمال بسیار زیاد، شما به خصوصیات جنسی طرف مقابلتان (حتی با پرسیدن سوالات جنسی)، به طور كامل، آگاه نخواهید شد (تا قبل از ازدواج )؛ حتی بسیاری از زنان تا قبل از ازدواج به خصوصیات جنسی خود آگاه نیستند و این طبیعی است و اگر شما سوالی هم بپرسید پاسخی كلی دریافت می كنید كه شاید مطابق با واقعیت جنسی او نباشد، چون اطلاع دقیقی درباره آن ندارد و تجربه جنسی نداشته است. پس عقل اقتضا می كند، كسی كه معیارهای مناسب یك همسر را دارد برای ازدواج انتخاب شود . مطمئن باشید اگر فردی از لحاظ فیزیولوژیكی و روانی سالم باشد و زوجین در طول زندگی باعث سردی رفتار یكدیگر نشوند، طرفین در طول زندگی در این مسائل هماهنگ خواهند شد و لذت لازم را خواهند برد. پیشنهاد ما به شما این است كه روی این مساله هنگام خواستگاری خیلی حساس نباشید؛ همینکه شما در جلسه خواستگاری از دختر مورد نظر بپرسید آیا از لحاظ جسمی و روانی سالم است و پاسخ بگیرید و با تحقیقات مربوطه (همسایه‌ها، آشنایان و …) به پاسخی که گرفتید صحه بگذارید، خیالتان از این بابت راحت خواهد شد؛ در اغلب موارد فردی که از لحاظ جسمی و روانی سالم است، به لحاظ جنسی نیز سالم خواهد بود.
  8. برخی افراد نگران سرد مزاجی همسر آینده خود هستند، بهتر است بدانید، سرد مزاجی زن، با پیشرفت هایی كه در زمینه پزشكی و همچنین روانشناسی و روان پزشكی صورت گرفته است، به راحتی قابل درمان است و جای هیچ نگرانی ندارد.
  9. گفتید «من تا حالا با ایشون صحبت نكردم»؛ این مساله طبیعی است؛ البته قرار نیست شما بدون رسیدن به شناخت لازم و گفتگو با ایشان اقدام به ازدواج كنید، چراكه هیچ عقل سلیمی این را قبول نمی كند؛ وقتی خواستگاری از كانال مطمئن خانواده صورت می گیرد، دختر و پسر بدون نظارت خانواده‌هایشان با یكدیگر گفتگو نمی كنند تا از آسیب های این نوع ارتباطات پنهانی به دور باشند. شما پس از خواستگاری، فرصت های فراوانی را برای صحبت با شریك احتمالی زندگی آینده تان دارید؛ و این فرصت ها را خانواده‌هایتان برایتان فراهم می كنند؛ پس نگران این مسأله نباشید؛ شما پس از تحقیقات لازم و گفتگو درباره مسائل اساسی و تأثیرگذار زندگی (اعتقادات، اهداف زندگی و …)، می توانید تصمیم بگیرید كه آیا هم كفو هم هستید و می توانید زوجی خوشبخت را تشكیل دهید یا نه؟ اگر جواب هر دو مثبت بود، این خواستگاری تبدیل به ازدواج می شود و اگر جواب یكی از طرفین منفی بود، ازدواجی هم صورت نخواهد گرفت.

نویسنده : علی حسینعلی پور

منبع: پرسمان   http://porsemani.ir

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : مشاوره ازدواج

دیدگاه بسته شده است.