×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» مشاوره ازدواج » ازدواج با دختری كه قبلا ازدواج کرده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ۶:۳۵

 89 بازدید

ازدواج با دختری كه قبلا ازدواج کرده

می‌خواهم با دختری كه که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنم، تا چه اندازه این ازدواج می تواند موفق باشد؟

ازدواج با دختری كه قبلا ازدواج کرده

پرسش: ازدواج با دختری كه که قبلا ازدواج کرده، تا چه اندازه می تواند موفق باشد؟

* * * * * * *

پاسخ: از این كه این مجموعه را پاسخگوی سوالات خود قرار دادید صمیمانه سپاسگزاریم.

همانطور كه می دانید ازدواج از حوادث مهم زندگی است و نقش بسیار مؤثری در همه ابعاد زندگی انسان دارد؛ بنابراین باید با چشمی باز و آگاهی كامل اقدام به ازدواج كرد و از هر گونه شتابزدگی یا اقدام ناسنجیده اجتناب نمود.

ارائه راهكارهای عملی مناسب در مسیر مشاوره، زمانی محقق می گردد كه مشاور از جوانب مختلف مسأله آگاهی داشته و به نوعی شرایط را با استفاده از اطلاعاتی كه در اختیار وی می گذارید درك نماید، در حالیكه سوال شما بسیار كلی است. به عنوان نمونه دانستن پاسخ سوالات زیر در تعیین مسیر مشاوره در مورد سؤال شما دخیل می باشد :

۱- فرد مورد نظرتان شرایط همسر ایده ال را دارد یا نه؟

۲- آیا از نظر شرایط سنی، فرهنگی، اقتصادی، خانوادگی، ظاهر، ملاك ها و افكار و تحصیلات و اعتقادات و رفتارهای دینی با هم تطابق دارید یا نه؟

۳- چرا ازدواج قبلی او منجر به شكست شده است و علت طلاق ایشان چه بوده است؟

۴- آیا همین گرفتاری در آینده دامن گیر شما نخواهد شد؟

۵- نظر والدین شما در باره این ازدواج چیست؟

۶- نظر همسر قبل این خانم در مورد او چیست؟ (هرچند لزوما صادقانه نخواهد گفت اما اطلاعات خوبی به شما خواهد داد)

۷- شخصیت و افکار و ذهن شما نسبت به ازدواج قبلی او چگونه است؟ آیا به گونه ای است که پس از ازدواج، پیگیر ازدواج قبلی او و روابطش با همسر قبلی اش خواهید بود یا نه؟ به عبارت دیگر شخصیت وسواسی و شکاک دارید یا نه؟

 

با در نظر گرفتن پاسخ سوالات بالا، باید گفت در واقعیت قضیه، صرف مطلقه بودن چیزی را تغییر نمی دهد. زن مطلقه هم مثل سایر زنان است با این تفاوت که قبلا یك بار ازدواج را تجربه كرده است. اما نكته مهم این است كه شما قبل از ازدواج با این خانم باید خودتان را در برابر سوالات بالا قانع نمایید و به ذهنتان جواب قانع كننده بدهید. هدف ما جواب دادن سرسری نیست و لازم است با دقت و به دور از احساسات و عواطف به این مساله مهم و سرنوشت ساز فكر كنید و برای آگاهی بیشتر با افراد آگاه و مورد اعتماد در خانواده به گفتگو بنشینید.

در ادامه گفتنی است بعد از این كه همه جوانب ازدواج با ایشان را در نظر گرفته و به این نتیجه رسیدید كه فرد مورد نظر صلاحیت های لازم برای همسری مناسب را دارد و از طرفی شما نیز با لوازم و پیامدهای این ازدواج كنار می آیید، می توانید اقدام كنید.

توجه به این نكته هم ضروری است كه از نظر ما صرف عقد كردن، ایراد و نقطه ضعفی به حساب نمی‌آید. لذا اگر دختر مزبور شرایط و معیارهای یك همسر مناسب را دارد و در هفتاد درصد ملاك ها با هم هم شأن و هم کفو باشید فرد مناسبی برای ازدواج با شما هستند و می توانید زندگی شاد و موفقی در كنار یكدیگر داشته باشید.

نویسنده : فاطمه سادات حسین پور

منبع: پرسمان   http://porsemani.ir


برچسب ها : , ,
دسته بندی : مشاوره ازدواج

دیدگاه بسته شده است.